صفحه بندی وردپرس توسط کد و افزونه در قالب سایت WordPress Pagination

همینطور که میدانید با نوشتن مطالب جدید در سایت تمام مطالب باتوجه به نوع طراحی قالب وردپرس در صفحه اصلی یا برگه دسته بندی نمایش داده میشود. اینکار باعث بالا رفتن زمان بارگذاری سایت به دلیل لود تعداد زیادی مطلب میشود به همین دلیل باید با استفاده از صفحه بندی وردپرس ، مطالب سایت را برگه بندی کنیم تا مثلا در هر صفحه تعداد ۱۰ مطلب نمایش داده شود و بقیه نوشته ها در صفحات دیگر قرار گیرند. در این آموزش، صفحه بندی وردپرس توسط کد و افزونه یا WordPress Pagination را یاد خواهید گرفت پس تا انتها همراه ایران تمز باشید.

صفحه بندی وردپرس توسط کد و افزونه در قالب سایت WordPress Pagination

تنظیمات بخش صفحه بندی نوشته ها در وردپرس

با مراجعه به بهش تنظیمات > خواندن میتوان به پیکربندی صفحات سایت دسترسی پیدا کرد.
برای تعیین تعداد نوشته های قابل نمایش در هر صفحه عدد مقابل گزینه بیشترین تعداد نوشته ها در هر برگه وبلاگ را تنظیم میکنیم. با تنظیم عدد مقابل بیشترین نوشته ها در خوراک میتوانیم تعداد مطالبی که در فید rss سایت نمایش داده میشود را تعیین کنیم. پس از ایجاد تغییرات با مراجعه به انتهای صفحه تنظیمات را ذخیره میکنیم.

افزونه صفحه بندی نوشته وردپرس

اگر قصد استفاده از افزونه برای ایجاد صفحه بندی مطالب در وردپرس را دارید بهترین گزینه پلاگین WP PageNavi میباشد.
میزان محبوبیت این پلاگین به حدی است که تقریبا در تمام پوسته های وردپرس از آن استفاده میشود. برخی از ویژگی های پلاگین پیج ناوی عبارتند از:

  • امکان صفحه بندی به صورت لیست عددی
  • دارای تابع فراخوانی صفحه بندی در قالب ودرپرس
  • قابلیت تعیین متن نوشته قبلی، بعدی و …
  • امکان نمایش تعداد کل صفحات سایت
  • دارای چندین شیوه نامه یا استایل زیبا
  • قابلیت تعیین نمایش یا مخفی کردن صفحه بندی وردپرس
  • امکان فعال یا غیرفعال کردن استایل پیشفرض افزونه
  • نصب و استفاده سریع و راحت
  • و …

با مراجعه به برگه افزونه در مخزن وردپرس میتوانید الاوه بر توضیحات اضافه، توابع کاربردی آن را مشاهده کنید. برگه افزونه WP-PageNavi در مخزن وردپرس

استفاده از کد صفحه بندی وردپرس در قالب سایت

به نظر ما بهترین روش برای ایجاد لیست صفحات در قالب وردپرس استفاده از کد و توابع مربوط به آن می باشد. برای اینکار میتوانید قطعه کدهای لازم را از طریق این لینک دانلود کنید. در فایل دانلودی سه قطعه کد برای استفاده در فایل فانکشن پوسته وردپرس با نام functions.php، استایل های مربوط به نمایش صفحه بندی پوسته با نام style.css و تابع فراخوانی صفحه بندی نوشته های وردپرس با نام page_numbers.php قرار دارد.

اگر روش دیگری را برای ایجاد لیست صفحات وردپرس میشناسید در بخش دیدگاه های همین آموزش مطرح کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.