تنظیمات وردپرس چیست؟

تنظیمات وردپرس چیست؟

برای اینکه بتوانید بخش‌های مختلف وب‌سایت خود را مدیریت کنید. یک قسمت در پنل ادمین وردپرس در نظر گرفته شده است که در ادامه بیشتر با ویژگی و کارایی این منو صحبت خواهیم کرد.

پنل تنظیمات وردپرس چیست؟

پیکربندی تنظیمات مختلف سایت در قسمت نوار کاربری پنل مدیریت وردپرس قرار گرفته است. زمانی که افزونه‌ای را نصب می‌کنید، اغلب منوی تنظیمات مربوطه در پایین تب تنظیمات نمایش داده می‌شود.

هنگامی که روی گزینه تنظیمات کلیک می‌کنید تنظیمات عمومی یا General Screen برای شما به نمایش درمی‌آید. سایر پنل‌های فرعی به‌صورت پیش‌فرض مانند نوشتن (Writing )، خواندن (Reading )، گفتوگو (Discussion )، رسانه (Media )، پیوندهای یکتا (Permalinks ) و حریم خصوصی در قسمت پایینی تب تنظیمات جای‌گذاری شده است.

نکته: فقط آن دسته از کاربرانی که سطح دسترسی Administrator دارند میتوانند این تنظیمات را مشاهده کنند.

در ادامه با کاربرد هر یک از گزینه‌های پنل‌های فرعی آشنا می‌شویم.

Writing  : در این قسمت تنظیمات قالب‌بندی پست و آپشن‌های دسته‌بندی را می‌توانید مدیریت کنید.

Reading  : تنظیمات مربوط به صفحه اول وب‌سایت، تعداد پست نمایشی در هر صفحه، گزینه‌های RSS برای نمایش، تنظیمات نمایش متن به‌صورت خلاصه یا کامل و گزینه جلوگیری از خواندن سایت توسط موتورهای جستجو انجام می‌شود.

Discussion  : شامل تنظیمات مربوط به پیوند دادن پست با وبلاگ‌های دیگر، تنظیمات نظرات کاربران، نوتیفیکیشن ایمیل ارسالی برای نظرات کاربران و امکان نظارت بر کامنت‌های مخاطبانتان می‌باشد.

Media  : تنظیمات مربوط به آپلود و مدیریت تصاویر و سایر رسانه‌ها در وردپرس مانند اندازه‌های تصویر و گزینه‌های برش تصویر در این قسمت نمایش داده می‌شود.

Permalinks  : در این بخش تنظمیات مربوط به ساختار URL وبسایت به منظور یافتن و به خاطر سپردن لینک های پست خاص را می توانید مدیریت کنید. این قسمت به شما کمک می کند تا پست های خود در دسته‌بندی های مختلف را به خوبی سازماندهی کنید. همچنین امکان کنترل مقادیر نمایشی مانند تاریخ پست در URL ها، عنوان، نام دسته‌بندی  را به‌صورت ترکیبی به شما می دهد.

برای اینکه بتوانید تسلط کاملی روی مدیریت بخش‌های مختلف سایت داشته باشید. این گزینه‌ها کار شما را آسان خواهد نمود.

Rate this post
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0