page یا صفحه در وردپرس چیست؟

برای مدیریت و سازماندهی محتواهای ایجاد شده چه به‌صورت داینامیک و یا ثابت نیاز به ایجاد صفحات مختلفی داریم. در این مقاله به کاربرد صفحه و تفاوت اصلی آن با پست خواهیم پرداخت.

صفحه در وردپرس چیست؟

صفحه در وردپرس چیست؟

یکی از ارکان از پیش تعریف شده ساختار سایت در وردپرس صفحه می‌باشد. صفحه معمولاً در وردپرس به نوع محتوای آن بستگی دارد.

در سال 2005 وردپرس به‌عنوان یک سیستم وبلاگ‌نویسی ساده به کاربران اجازه می‌داد تا مقالات خود را بنویسند. بعدها برای اینکه کاربران بتوانند اطلاعاتی درباره خودشان یادداشت کنند و یا راه‌های ارتباطی خود را معرفی کنند، امکان ایجاد صفحات مختلف توسط وردپرس معرفی شد.

چند تفاوت‌های اصلی بین صفحات (برگه ها) و پست‌ها (نوشته ها):

  • در صفحه اصلی پست‌های وبلاگی به‌صورت پشت‌سرهم به‌مرورزمان آپدیت می‌شوند. اما صفحات و برگه هایی که به‌صورت استاتیک قرار است ایجاد شود با آپدیت شدن صفحه اصلی، بدون تغییر باقی می‌مانند.
  • صفحات در وردپرس می‌توانند دارای چند زیرشاخه فرعی باشند. به‌عنوان‌مثال در صفحه درباره ما می‌توانید قسمت تاریخچه ما را به‌صورت زیرشاخه فرعی به این قسمت اضافه کنید. اما در قسمتی که پست‌ها منتشر می‌شوند این امکان وجود ندارد.
  • به‌صورت پیش‌فرض می‌توان پست‌ها را بر اساس دسته‌بندی و تگ ها سازماندهی کرد. اما برعکس نمی‌توانید برای برگه ها دسته‌بندی و یا تگ تعریف کنید.
  • در چیدمان برگه ها می‌توانید از الگوهای سفارشی استفاده کنید ولی برای پست‌ها الگوی خاصی در نظر گرفته نشده است.
  • بر خلاف صفحات که از لیست فید خوان RSS حذف می‌شوند، پست‌های وردپرس در این قسمت نمایش داده می‌شوند.

به‌طورکلی در وردپرس محدودیتی راجع به ایجاد صفحات یا برگه ها وجود ندارد. شما می‌توانید بدون حتی یک نوشته در وردپرس، سایت خود را با صفحات مختلف ایجاد کنید. حتی اگر لازم باشد برگه های شما دارای محتوای ثابتی باشد، می‌توانید هرچند وقت که خواستید آنها را ویرایش و به‌روزرسانی کنید.

همچنین مدیران سایت می‌توانند یک برگه ثابت را به‌عنوان صفحه اصلی وب‌سایت خود در نظر بگیرند و محتوای پست خود را در صفحه دیگری نمایش دهند.

Rate this post
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0