ShortCode چیست؟

shortcodes

برای اینکه بخواهید در داخل وب‌سایت خود ابزارک و یا صفحاتی با امکانات خاصی را ایجاد کنید بایستی چند خط کد پیچیده برای انجام این فرآیند بنویسید. برای راحت‌تر کردن مسئله با استفاده از کد کوتاه معرفی شده وردپرس می‌توانید کارهای زیادی مانند جابه‌جایی فایل‌ها و یا بارگذاری یک ویدئو را با نوشتن یک خط کد ساده به راحتی انجام دهید.

ShortCode چیست؟

ShortCode قطعه کدی است که می‌توانید آنها را در پست های خود استفاده کنید. کدهای کوتاه از نسخه 2.5 وردپرس به بعد معرفی شد که امکان اجرا کردن کدهای مختلف در داخل وردپرس را به شما می دهد. در زیر به معرفی کاربردها و چند قطعه کد کوتاه پرکاربرد اشاره خواهیم کرد.

کاربرد کد کوتاه‌ها در وردپرس

کدهای کوتاه را می‌توان در تمامی قسمت‌های سایت استفاده کرد. بخصوص قسمت هدر، فوتر و حتی سایدبار که اغلب استاتیک می‌باشند. اهمیت کدهای کوتاه آن جایی مشخص می‌شود که تمام یک کد طولانی پی اچ پی را می‌توان با نوشتن یک کد کوتاه انجام داد.

نمونه کد نوشته شده برای بارگذاری یک ویدئو را می‌توانید در پایین مشاهده کنید.

[ video ]

در داخل وردپرس بدون نیاز به پلاگین خاصی می‌توانید صدا، عنوان، ویدئو، گالری و تگ embed را استفاده کنید.به عنوان مثال حتی می‌توانید ویژگی‌های مختلفی را به کد خود اضافه کنید:

[ video src=”sorce video” ]

درصورتی‌که نیاز داشته باشید موارد دیگری را به پست خود اضافه کنید. می‌توانید با کد کوتاه پلاگین‌های موردنظر را درون وب‌سایت خود قرار دهید.

بعضی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید متن کد کوتاه را در پست خود قرار دهید. بدین منظور با استفاده از براکت‌های دوگانه مانند زیر، متن کد کوتاه ویدئو را به‌جای نمایش و پخش ویدئو در وب‌سایت نمایش دهید.

به‌طورکلی شورت کد ها یا همان کدهای کوتاه، افزودن ویژگی‌های مختلف را به وردپرس آسان‌تر می‌کند. درصورتی‌که نیاز باشد گالری، ویدئو، عنوان و … را بیشتر شخصی‌سازی کنید به‌راحتی می‌توانید با استفاده از کدهای کوتاه زبان‌های اشاره اچ تی ام ال و غیره را به‌صورت داینامیک به صفحه‌ای که قصد دارید بازدیدکننده سایت مشاهده کند اضافه کنید.

Rate this post
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0