SSL چیست؟

اگر برای شما سؤال پیش‌آمده که SSL چیست و چه کاربردی دارد یا چرا به این گواهی نیاز دارید و چگونه کار می‌کند. در این بخش به این سؤالات پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

SSL چیست؟

SSL چیست؟

SSL مخفف Secure Sockets Layers پروتکل رمزگذاری برای گواهی امنیت تبادل اطلاعات می‌باشد. این گواهی به کاربر درباره هویت سایتی که با آن در ارتباط است اطمینان می‌دهد. در اغلب مرورگرها مانند کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلور و … کاربران می‌توانند بر روی گزینه کنار نوار آدرس سایت کلیک کنند تا گواهی SSL، مدارک شناسایی و سایر اطلاعات مربوط به وب‌سایت را مشاهده کنند.

اگر وارد سایتی شده‌اید که شما را ملزم به پرداخت اینترنتی یا ثبت‌نام و لاگین می‌کند، باید از گواهی SSL استفاده کنید. مانند فروشگاه‌های اینترنتی

درصورتی‌که وب‌سایت موردنظر دارای گواهی‌نامه SSL نباشد مرورگرهایی مانند کروم آن را به‌عنوان سایت غیر ایمن علامت‌گذاری می‌کند.

توصیه مهم به شما در مورد سایت‌هایی که گواهی SSL ندارد این است که سعی کنید با احتیاط کامل عمل کرده و اطلاعات شخصی خود را وارد این سایت‌ها نکنید.

SSL چگونه کار می‌کند؟

اس اس ال اطلاعاتی که از مرورگر بازدیدکننده به وب‌سایت ارسال می‌شود به‌صورت رمزنگاری شده محافظت می‌کند. زمانی که سایتی در صفحه خود باز می‌کنید مرورگر ابتدا گواهی سایت را چک می‌کند که معتبر است یا خیر. پس از تأیید گواهی، مرورگر کلید عمومی وب‌سایت را برای رمزنگاری داده‌ها استفاده می‌کند. سپس این مقادیر به سرور سایت موردنظر منتقل شده و با استفاده از کلید عمومی و یک کلید مخفی رمزگشایی می‌شود.

چگونه گواهی SSL را برای وبسایت دریافت کنیم؟

بسیاری از شرکت‌های میزبانی وردپرس به کاربران خود گواهینامه اس اس ال را به‌صورت رایگان عرضه می‌کنند.

اگر ارائه‌دهنده هاست شما خدمات گواهی SSL را پیشنهاد نمی کند، می توانید از طریق وبسایت Domain.com برای خرید گواهی اقدام کنید. این کمپانی یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان خدمات ثبت دامنه می‌باشد که به صرفه ترین قیمت SSL را به کاربران عرضه می‌کند.

شما می توانید فعال سازی SSL وردپرس بخوانید و روی وردپرس اس اس ال رایگان را فعال کنید.

گواهی‌نامه‌های SSL با ضمانت امنیتی 10 هزاردلاری به همراه مهر Trust Logo ارائه می‌شود که پس از دریافت گواهی می‌توانید از شرکت میزبانی خود درخواست کنید تا آن را برای وب‌سایت شما نصب کند.

Rate this post
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0