جلسه 25: آموزش حالت تعمیر و به زودی در وردپرس

در این ویدئو آموزش فعال سازی حالت تعمیر وردپرس را داریم که نکته اولیه برای شروع به طراحی سایت به صورت اصولی با وردپرس می باشد. برای فعال سازی حالت تعمیر نیاز است افزونه وردپرس نصب نمایید که در ویدئو توضیح داده خواهد شد.

حالت تعمیر موقعی نیاز می شود که می خواهید طراحی سایت را شروع کنید و در سایت تغییرات دهید اما نمی خواهید کارفرمای شما یا کاربران و بازدیدکنندگان سایت را مشاهده کنند برای همین این حالت را فعال می کنید که تنها خود شما سایت و تغییرات آن را مشاهده کنید. صفحه حالت تعمیر یا به زودی برمیگردیم وردپرس را می توانید با افزونه طراحی کنید متن و تصویر اضافه کنید و یا شماره معکوس قرار دهید تا صفحه ی جذابی باشد و از سادگی تمام دربیاید.

توضیحات کلی حالت تعمیر

قبل این‌که بخواهیم وارد طراحی سایت با وردپرس شویم لازم که یک نکته را اینجا به شما در قالب این جلسه بگویم؛ یک موردی است به نام حالت تعمیر، وقتی که شما سایت‌تان آماده نیست یا دارید بخشی از سایت‌تان را تکمیل می‌کنید چند روز زمان نیاز، می‌خواهید آن سایت‌تان به مشتریان نمایش داده نشود تا آن بخش را کامل کنید، آن طراحی را کامل کنید یا مشکل بوجود آمده را درست کنید بعد دوباره سایت‌تان را برگردانید.

در این شرایط برای این‌که از دید گوگل برای‌تان مشکلی بوجود نیاد و از نگاه مشتریان هم بازخورد بدی برای شما بوجود نیاد و مشتریان نگویند که دیگر سایتش خراب شده و از او خرید نکنید. اینجا می‌توانیم حالت تعمیر را فعال کنیم، یک صفحه‌ای به بقیه نشان داده می‌شود وقتی که آدرس سایت ما را سرچ می‌کنند که در آن صفحه نوشتیم مثلاً به زودی برمی‌گردیم درحال ساخت و یا تعمیر سایت هستیم و هرموقع خواستید می‌توانید این صفحه را بردارید و سایت اصلی‌تان را به نمایش بگذارید.

برای زمان دیگری هم خوب، وقتی شما دارید برای کارفرمای‌تان برای یک شخصی یا شرکتی یک سایت طراحی می‌کنید و در مراحل طراحی هستید می‌توانید این را فعال کنید تا آن کارفرمای‌تان که سایت را سرچ می‌کند هم نمای بهتری داشته باشد، هم مثلاً نبیند که هنوز مثلاً بخش بادی سایت‌تان کامل نشده، فوتر سایت‌تان ناقص و احساس بدی از سایت نگیرد، آن صفحه را باز می‌کنید وقتی که خواستید به کارفرما نشان دهید آن را غیرفعال می‌کنید به کارفرمای‌تان می‌گویید که حالا مشاهده کنید.

فعال سازی حالت تعمیر در وردپرس

حالت تعمیر را الان با هم می‌خواهیم فعال کنیم؛ از قسمت افزونه‌ها بخش افزودن، اینجا کافی سرچ کنید، مین‌نسک، وقتی که این عبارت را سرچ می‌کنید، نگهداری، اینجا یکسری افزونه‌هایی را به شما نشان می‌دهد که افزونه میننسک و دبلیوپی‌میننسمود بهترین افزونه‌هایی هستند که در این زمینه می‌توانید استفاده کنید البته افزونه‌های دیگری هم خب وجود دارد ولی خب طبق تجربه‌ای که من دارم این دوتا افزونه می‌تواند کارآمد باشد.

ما همین افزونه را فعال می‌کنیم، خب فعالسازی این افزونه حالت در دست تعمیر وردپرس به فارسی اینجا برای‌تان نمایش داده می‌شود، روی تنظیماتش کلیک کنید، در این قسمت می‌توانید وضعیّت و فعال و غیرفعال کنید. ما روی فعال می‌گذاریم و اینجا ذخیره تنظیمات و میزنیم. حالا اگر سایت‌مان را مشاهده کنیم هیچ تغییری نکرده و ما سایت‌مان را می‌توانیم ببینیم، چرا فعال نشده؟ چون ما یوزر ادمین‌مان وارد پنل تنظیمات وردپرس هستیم و فقط ما می‌توانیم صفحه‌ی سایت‌مان را مشاهده کنیم شما به عنوان طراح سایت وردپرس می‌توانید سایت‌تان را ببینید ولی بقیه‌ی افرادی که سایت را سرچ کنند نمی‌توانند مشاهده کنند.

من یک تب جدید باز می‌کنم و آدرس سایت را اینجا سرچ می‌کنم، حالت در دست تعمیر نوشته شده، مواردی و برای ما نوشته، خب، حالا ما می‌توانیم یکسری تغییراتی را روی آن انجام دهیم، حالا این رباط‌های جستجو می‌توانید روی بله یا خیر بگذارید زیاد اهمیّتی ندارد اگر که تازه دارید سایت و طراحی می‌کنید.

اگر که سایت‌تان از قبل محتوی دارد و می‌خواهید حالا به خاطر مشکلی ببرید روی حالت تعمیر، روی گزینه بله بگذارید و اگر که هنوز سایت‌تان منتشر نشده و دارید تعمیر می‌کنید می‌توانید روی حالت فعل قرار دهید.

طراحی صفحه تعمیر

حالا برویم بخش طراحی، اینجا می‌توانید متن‌هایش را عوض کنید یعنی هر متنی که دارد به ما نشان می‌دهد و اینجا تغییر دهید، اینجا رنگش و رنگ پاورقی یا همان فوتر و می‌توانید تغییر دهید، و اینجا هم می‌توانید یک پیش‌زمینه برایش تعریف کنید که نمایش دهد مثلاً ما این و انتخاب می‌کنیم و ذخیره تنظیمات را می‌زنیم، یکسری ماژول هم دارد که می‌توانید استفاده کنید مثل شمارش معکوس که اگر این را روی بله بگذارید، تاریخ شروع‌اش را می‌توانید معین کنید و زمانی که سایت قرار دوباره درست شود را اینجا وارد کنید امّا دقت کنید این زیاد اهمیّت ندارد چون شما از قسمت “بخش عمومی” می‌توانید از اینجا راحت غیرفعال کنید.

هرموقع که خواستید به کارفرمای‌تان نشان دهید، اینجا را غیرفعال می‌کنید، اگر که خواستید فعال باشد روی فعال کلیک می‌کنید و بعدش هم حتماً باید ذخیره تنظیمات را بزنید. الان مجدد سایت‌مان را چک می‌کنیم، بک‌گراند برای‌مان قرار گرفت تا سایت‌مان زیباتر شود و این حالت “در دست تعمیر” و شمارش معکوس برای ما، نمایش بده.

5/5 - (1 امتیاز)
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0