جلسه 14: برچسب ها در وردپرس

اگر تازه کار هستید و بار های اول است که وارد پنل مدیریت وردپرس می‌شوید، هنگام گذاشتن پست جدید با یک بخش به نام برچسب ها روبرو می‌شوید. این بخش هرچند ساده، برای سایت شما بسیار مهم است و باید کاملا با آن آشنا باشید. برچسب ها در وردپس توسط وب سایت ها و متخصصین گوناگون، تعاریف مختلفی دارد، ما در این مقاله تمام این تعاریف را توضیح خواهیم داد و به شما میگوییم در حال حاضر و با توجه به آپدیت‌های جدید گوگل، کدام نوع استفاده از برچسب ها درست ترین راه است. پس با ما همراه باشید. برچسب ها در وردپرس

کاربرد برچسب ها در وردپرس

برچسب ها در وردپرس جزو مهم‌ترین بخش ها هستند. البته در عین حال، بسیار ساده هستند و کاربرد بسیار راحتی دارند، فقط کافیست کمی دانش خود را در مورد برچسب ها بالا ببرید. نگران نباشید، ما در این مقاله به طور شفاف برای شما توضیح می‌دهیم که برچسب ها در وردپرس چیست و چگونه باید از آنها به درستی استفاده کنید. حتما این مقاله را با دقت کامل مطالعه کنید، چرا که اگر از برچسب ها به درستی استفاده نکنید، ممکن است در آینده مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورند و حتی ممکن است از نتایج گوگل به طور کامل حذف شوید. البته باز هم میگوییم، نیاز نیست بترسید یا نگران وضعیت وب سایت خود باشید، همین مقاله را تا انتها مطالعه کنید و به نکاتی که ذکر می‌شود عمل کنید تا هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید. پس همانطور که گفته شد، ما در این مقاله آموزشی میخواهیم در مورد برچسب ها صحبت کنیم.

اصل مطلب

وقتی میخواهید یک پست جدید در وردپرس قرار دهید، در سمت چپ صفحه، چندین باکس به صورت سایدبار وجود دارد که یکی از آنها برچسب ها است.   برچسب ها در صفحه افزودن نوشته وردپرس   همانطور که در عکس بالا میبینید، تنظیمات یا مدیریت پیچیده‌ای ندارد و بسیار باکس ساده‌ای هست. اما همین باکس ساده، تاثیرات بسیاری در سئو و طراحی تجربه کاربری سایت شما خواهد داشت. شما در بخش برچسب ها می‌توانید کلمه‌ای کوتاه و بلند را به دلخواه وارد کرده و با زدن دکمه “Enter” آن کلمه را به عنوان برچسب در نوشته خود مشخص کنید. البته محدودیتی در تعداد برچسب ها وجود ندارد و شما هر تعداد که بخواهید می‌توانید برچسب وارد کنید. برچسب یا تگ (Tag) در واقع یک معرف یا یک نشانه برای یک مطلب است. با توجه به آپدیت های گوگل، برچسب ها در واقع همان کلمات کلیدی هستند که در وب سایت شما باعث هدایت و انتخاب مسیر بهتر کاربران سایت و از طرفی هم باعث شناخت بهتر مطلب توسط گوگل می‌شود. یکی از کاربرد های فوق العاده برچسب ها که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کنیم، کم کردن تعداد دسته بندی ها با استفاده از برچسب ها است که البته دقت لازم برای این امر مورد نیاز است.

استفاده نادرست

همانطور که در اوایل این مقاله گفته شد، نظرات گوناگونی در رابطه با استفاده صحیح از برچسب ها وجود دارد. اما با توجه به معیار و آپدیت های تازه گوگل، یک نوع استفاده صحیح از برچسب ها وجود دارد که باید طبق آن عمل کرد. یکی از نظرات در مورد استفاده از برچسب ها، تا همین چند وقت پیش صحیح بود، ولی اکنون یک روش کاملا اشتباه است. در این نظر بیان شده که در بخش برچسب ها یا همان کلمات کلیدی، کلماتی را باید وارد کرد ممکن است در گوگل توسط کاربران جستجو شود. تا همین چند وقت پیش این روش درست بود، مورد تایید گوگل بود و به خوبی هم پاسخگو نیاز سایت بود و هیچ ضرری هم برای سئو سایت نداشت. اما گوگل هم اکنون اعلام کرده که استفاده از متا تگ کلمات کلیدی در صفحات سایت منسوخ شده است. این موضوع به این معنی است که دیگر نباید در بخش برچسب ها، کلمات بیهوده یا به قول معروف کلماتی که ممکن است سرچ بخورد را وارد کرد. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که وقتی شما یک برچسب را در یک پست ایجاد می‌کنید، در واقع یک برگه جدید در سایت خود ایجاد کرده‌اید. چراکه هر برچسب برگه و لینک مخصوص خود را خواهد داشت که هر مطلبی که در سایت شما از آن برچسب استفاده کرده باشد، در آن صفحه نمایان خواهد شد. حال فرض کنید شما برای هر نوشته (مطلب) که در سایتتان قرار می‌دهید، ۲۰ برچسب وارد کنید و هر مطلب برچسب هایی متفاوت نسبت به مطلب دیگر را داشته باشد، چه می‌شودس؟ شما وقتی ۱۰ مطلب روی سایتتان بارگزاری کرده باشید و در هر مطلب ۲۰ برچسب وارد کرده باشید، در واقع ۲۱۰ برگه جدید در سایت خود ساخته‌اید که ۲۰۰ تا از آن ۲۱۰ برگه، مربوط به برچسب هایی است که ایجاد کرده‌اید..! (این یک افتضاح است)

استفاده صحیح از برچسب های وردپرس

گوگل در الگوریتم پاندا خود اعلام کرد که، به هیچ عنوان به تعداد بالا از برچسب ها استفاده نکنید. پس اولین نکته در مورد استفاده صحیح از برچسب ها، تعداد کم آنها می‌باشد. با توجه به تحقیقاتی که انجام داده‌ایم، اعلام می‌کنیم که حداکثر از ۱۰ برچسب برای هر مطلب استفاده کنید. مورد دوم در مورد استفاده صحیح از برچسب ها، در مورد نوع برچسب هایی است که برای هر مطلب وارد می‌کنیم. قبلا کلماتی را به عنوان برچسب قرار می‌دادیم که فکر میکردیم در گوگل ممکن است سرچ شود، اما از این لحظه به بعد، به هیچ وجه این کار را نکنید. همانطور که گفته شد، وقتی شما یک پست با ۱۰ برچسب را در سایت خود بارگزاری می‌کنید، در واقع ۱۱ برگه به سایت خود اضافه کرده‌اید. (البته اگر هیچکدام از برچسب هایی که وارد کردید را قبلا در پست دیگری استفاده نکرده باشید) یعنی این ۱۱ برگه محتوا کاملا یکسان دارند. پس باید چه کنیم؟

برچسب ها در وردپرس را مانند دسته بندی ها فرض کنید..!

در واقع برای هر دسته مطالب سایتتان، یک سری برچسب خاص در نظر بگیرید و در تمام مطالبی که در آن زمینه بارگزاری می‌کنید، همان برچسب ها را قرار دهید. با این کار، وقتی یکی از صفحات برچسب ها توسط کاربر باز شود، با تمام پست های مرتبط که در سایت شما وجود دارند مواجه می‌شود. ضمنا، شما می‌توانید به جای ایجاد تعداد زیادی دسته بندی در سایت، برخی از زیر دسته‌های خود را، با استفاده از برچسب ها مدیریت کنید. یعنی به جای اینکه دسته‌ای را برای یک موضوع زیر مجموعه ایجاد کنید، می‌توانید هر زمان در حال بارگزاری مطلبی در آن زمینه بودید، نام همان دسته بندی را که میخواستید ایجاد کنید ولی نکردید را، در بخش برچسب ها وارد کنید. اگر این کار را انجام دهید، حتی می‌توانید از نام و لینک یک برچسب، در منو سایت خود نیز استفاده کنید تا دسترسی کاربران به محتوا سایتتان را ساده تر کنید. پس به طور خلاصه، باید بگوییم که به جای استفاده از تعداد زیادی دسته بندی، به سادگی می‌توانید چند دسته مادر (اصلی) سایت خود را ایجاد کرده و به جای ایجاد دسته های زیر مجموعه، از برچسب ها استفاده کنید.

مثال برای استفاده

در انتهای این مقاله آموزشی، می‌خواهیم استفاده از برچسب ها را با استفاده از یک مثال برای شما شرح دهیم تا بهتر متوجه استفاده درست از برچسب ها شوید. برای مثال شما یک وب سایت در مورد وردپرس دارید و داخل وب سایت خود قالب و افزونه های رایگان قرار می‌دهید. اکنون می‌خواهید یک قالب به نام ایران تمز را داخل سایت خود برای دانلود قرار دهید. با توجه به معیار های قدیمی که در مورد برچسب ها وجود داشت، شما میبایست اینگونه برچسب های خود را وارد می‌کردید: «قالب ایران تمز – دانلود قالب ایران تمز – دانلود قالب رایگان ایران تمز – دانلود رایگان قالب فارسی ایران تمز – دانلود قالب ورپرس ایران تمز – دانلود قالب – قالب وردپرس» و غیره نمونه بالا در واقع همان روشی است که در بخش برچسب ها، کلماتی را وارد می‌کردیم که احساس می‌کردیم در گوگل ممکن است سرچ شود..! اما این روش هم اکنون کاملا اشتباه می‌باشد و به هیچ وجه نباید به این صورت برچسب گذاری کرد. با توجه به آپدیت های گوگل، روش صحیح برای مثال زده شده، به صورت زیر می‌باشد: «قالب – قالب وردپرس – قالب رایگان وردپرس» و غیره اگر کمی به مثال بالا توجه کنید، به خوبی متوجه می‌شوید که چگونه از برچسب ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. امیدواریم از مطالعه این مقاله آموزشی در ایران تمز بهره کافی را برده باشید و هم اکنون به درستی متوجه شده باشید که چگونه باید از بخش برچسب ها در وردپرس استفاده کنید و چه برچسب هایی را برای هر مطلب یا محصول خود وارد کرده تا به سایت خود صدمه وارد نکنید.

3/5 - (2 امتیاز)
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0