جلسه 20: ویرایش دسترسی کاربر و نقش جدید در وردپرس

در این جلسه می خواهیم چند افزونه معرفی کنیم که با آن ها می توانید نقش ها و دسترسی های جدید برای کاربران وردپرس ایجاد کنید. ممکنه برای شما هم پیش آمده باشد که مثلا یک نقش نویسنده تعریف کردید اما می خواهید دسترسی بیشتر مثلا دسترسی به افزونه خاص به نویسنده بدهید. با این افزونه ها به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و برای هر وردپرس کاری نیاز است با یکی از این افزونه ها کار کرده باشد.

افزونه User Role Editor مدیریت دسترسی و نقش کاربران وردپرس

توسط افزونه های ایجاد نقش کاربری براحتی امکان مدیریت دسترسی کاربران وردپرس وجود دارد. بهترین افزونه نقش کاربری وردپرس User Role Editor نام دارد. این پلاگین بیشترین امتیاز مثبت 5 ستاره و نصب فعال را در بین سایر افزونه ها دارد و بهترین نتخاب برای ایجاد نقش کاربری با انواع دسترسی ها میباشد. افزونه User Role Editor مدیریت دسترسی کاربران وردپرس برخی ویژگی های افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس عبارتند از:

 1. ایجاد انواع نقش های کاربری با دسترسی های متفاوت
 2. امکان مخفی کردن برخی لینکهای منو سایت برای کاربران غیر عضو
 3. قابلیت مخفی کردن متاباکس های پوسته برای نقشهای مختلف
 4. امکان ویرایش نقشهای پیشفرض وردپررس
 5. قابلیت مسدود کردن گزینه های مدیریت وردپرس برای هر نقش
 6. امکان خروجی گرفتن از تنظیمات افزونه و درون ریزی در سایت دیگر
 7. سازگاری با وردرس چند سایته یا شبکه
 8. امکان ایجاد محدودیت برای سایر مدیر کلها
 9. پشتیبانی از نقش کاربری تمام افزونه های وردپرس
 10. و …

برای دانلود افزونه به برگه آن در مخزن افزونه های وردپرس به آدرس User Role Editor مراجعه کنید. افزونه Members تغییر دسترسی کاربران در وردپرس

افزونه Members تغییر دسترسی کاربران در وردپرس

افزونه دیگری که قصد معرفی آنرا داریم Members نام دارد. برای تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس میتوان از افزونه member استفاده کرد. این افزونه در محیطی گرافیکی امکان ویرایش نقش های کاربری پیش فرض وردپرس با ایجاد محدودیت برای کاربران را فراهم میکند در نتیجه براحتی امکان تغییر سطح دسترسی اعضاء دارای نقش مشترک، نویسنده، مشارکت کننده، ویرایشگر و مدیر کل وجود دارد. به عنوان مثال میتوان برخی اختیارات را به نقش کاربری مشترک داد که به طور پیشفرض سطح دسترسی مشترک این امکانات را ندارد. برخی از مزایای افزونه members عبارتند از:

 1. امکان ویرایش نقش کاربری پیش فرض وردپرس
 2. قابلیت حذف نقش کاربری برای مدیریت دسترسی کاربران وردپرس
 3. امکان ساخت نقشهای کاربری چندگانه : اختصاص دو یا چند نقش با دسترسی های متفاوت به یک کاربر
 4. قابلیت مخفی کردن مطالب وردپرس بر اساس نقش کاربری
 5. امکان ساخت سایت خصوصی و نمایش کل سایت تنها برای نقش خاص
 6. پشتیبانی از شورت کد برای محدودیت نوشته های سایت
 7. مدیریت کامل بر روی نقشهای پیش فرض وردپرس
 8. امکان ساخت نقش کاربری با دسترسی دلخواه به هر بخش سایت
 9. و …

بهترین ویژگی این افزونه امکان مخفی کردن برخی نوشته های سایت برای کاربران با نقش های متفاوت است به عنوان مثال میتوان مطلبی مخصوص نقش مدیر کل نوشت تا سایر نقشهای نویسنده، مشترک، مشارکت کننده و ویرایشگر امکان مشاهده آنرا نداشته باشند. برای دانلود افزونه به صفحه آن در مخزن افزونه های وردپرس به ادرس members مراجعه کنید.

برخی کاربردهای افزونه ویرایش نقش کاربری وردپرس

توسط افزونه مدیریت دسترسی کاربران وردپرس user role editor میتوانیم سطح دسترسی جدید تعریف کنیم. به عنوان مثال میتوان تمام امکانات مدیر کل بجز قابلیت ویرایش پوسته وردپرس و نصب افزونه را داشته باشد این امکان در سایتهایی که طراحی قالب وردپرس شان اختصاصی است میتواند مفید باشد زیرا تنها مدیر کل اصلی میتواند پوسته ها را مشاهده و تغییر دهد. اگر توسط افزونه ووکامرس یا edd فروشگاه راه اندازی کرده اید توسط این افزونه میتوانید نقشهای کاربری فروشنده، مدیر فروشگاه، پشتیبانی فروشگاه و … را ویرایش کنید تا به برخی از بخشهای فروشگاه دسترسی نداشته باشند، مثلا امکان مشاهده بخش گزارش میزان فروش ماهانه را نداشته باشند. قبلا در مقاله ای با عنوان آموزش نصب قالب و افزونه وردپرس به طور کامل نحوه نصب افزونه های وردپرس را آموزش داده ایم که پیشنهاد میکنیم حتما آنرا نیز مطالعه کنید. راستی اگر میخواهید سطح دسترسی ویژه با امکان عضویت پولی در سایت تان ایجاد کنید پیش از این در مقاله ای با عنوان افزونه عضویت ویژه وردپرس به طور کامل نحوه ایجاد عضویت پولی با درگاه پرداخت بانکهای ایرانی را آموزش داده ایم که پیشنهاد میکنیم حتما حتما آنرا مطالعه کنید. به پایان آموزش مدیریت دسترسی کاربران وردپرس از طریق نقش کاربری وردپرس رسیدیم چنانچه سوالی دارید در بخش دیدگاه های همین مطلب مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0