کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس | پلیر صوت و ویدیو بدون افزونه

برای ایجاد پلیر موسیقی و فیلم در سایتهای وردپرسی میتون الاوه بر افزونه از کدهای کوتاه خود وردپرس استفاده کرد. در این مطلب از ایران تمز به معرفی و آموزش استفاده از کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس میپردازیم تا بتوانید انواع لیست پخش صوتی و تصویری را براحتی با آن ایجاد کنید، پس تا انتها همراه ما باشید.

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس

برای استفاده از شورت کدهای صوت و فیلم باید وردپرس تان را به آخرین نسخه بروز کنید زیرا این کدهای کوتاه در نسخه های قدیمی تر از ۴ بدرستی کار نمیکنند. پس از آپدیت وردپرس ابتدا باید فایلهای صوتی و تصویری را آپلود نماییم. برای اینکار هم میتوانیم از بخش افزودن پرونده چند رسانه ای در ویرایشگر دیداری وردپرس و هم از بخش کتابخانه رسانه وردپرس در منو پیشخوان اقدام به بارگذاری فایلهای موسیقی و ویدیو کنیم. اگر میخواهید یک فایل صوتی یا ویدیویی در نوشته یا برگه نمایش دهید از بخش افزودن پرونده چند رسانه ای آنرا انتخاب و بر روی گزینه افزودن به نوشته کلیک میکنیم تا به صورت خودکار به مطلب افزوده شود. همچنین میتوان از کد میانبر audio برای صدا و video برای فیلم ها استفاده کرد. در تصویر زیر کد کوتاه پخش صدا و پیش نمایش پلیر وردپرس را مشاهده میکنید.

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس | پلیر صوت و ویدیو بدون افزونه

کد کوتاه ایجاد لیست پخش موسیقی در وردپرس

یکی از قابلیتهای جالب و کاربردی وردپرس امکان اجاد لیست پخش موسیقی میباشد که میتوان در طراحی قالب وردپرس موسیقی برای بخش آلبوم های موسیقی از آن استفاده کرد. برای ایجاد لیست پخش صدا مطابق تصویر زیر اقدام کنید.

کد کوتاه ایجاد لیست پخش موسیقی در وردپرس

پس از بارگذاری فایلهای صوتی در کتابخانه چند رسانه ای وردپرس از منوی سمت راست گزینه ساختن فهرست پخش صوتی را انتخاب کرده سپس قطعات موسیقی که میخواهیم در لیست پلیر باشند را انخاب میکنیم. در این مرحله میتوانیم با استفاده از بخش جزئیات پیوست نام قطعه صوتی، نام خواننده، آلبوم، توضیحات و … را تغییر دهیم (اینکار را میتوان توسط پلیرهای صدا مانند jet audio از بخش ویرایش تگ نیز انجام داد). سپس بر روی گزینه ایجاد فهرست پخش تازه کلیک میکنیم تا پلیرمان ایجاد شود. با کلیک بر روی هر آهنگ پلیر آنرا انتخاب و پخش میکند. پس از انتشار مطلب دمو یا پیشنمایش پخش کننده آلبوم موسیقی شبیه تصویر زیر میباشد.

کد کوتاه ایجاد لیست پخش موسیقی در وردپرس

کد کوتاه پخش موسیقی و فیلم در وردپرس

الاوه بر روشهای بالا میتوان با استفاده از کدهای کوتاه زیر لیست پخش موسیقی یا فیلم را نیز ایجاد کرد.

// پخش یک قطعه موسیقی
[ audio mp3="lohrasbi.mp3" ][/ audio ]
// ایجاد لیست پخش با ای دی هر قطعه موسیقی
[ playlist ids="979,981,983,985,976,978" ]
// پخش ویدیو
[ video src="video-source.mp4" ]

با دادن آدرس فایل صوتی یا تصویری به کدهای کوتاه audio و video میتوان آنرا در نوشته یا برگه وردپرس نمایش داد.
برای ایجاد لیست پخش باید شناسه id هر فایل صوتی را در کد کوتاه playlist قرار داد.

درباره نویسنده
رضا کیانوش

رضا کیانوش هستم مدیر ایران تمز، لیسانس فناوری اطلاعات و ارتباطات در گرایش کاربردهای ict دارم. حدود 7 سالی هست که با وردپرس آشنا شدم و خدمات طراحی قالب وردپرس، سئو و بهینه سازی سایت رو انجام میدم. ایران تمز رو برای ارائه آموزشهای تخصصی و انتشار پوسته های وردپرسی که طراحی میکنیم راه اندازی کردم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در ایران تمز اینکار رو با بهترین کیفیت براتون انجام میدیم.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.