کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی + نمایش تاریخ آپدیت در مطلب

یکی از نکات سئو وردپرس و سایت بروزرسانی نوشته های قدیمی با محتوای جدید است. به طور کلی بهتر است بجای ایجاد چنیدن مطلب با موضوعات مشابه که دارای درصد بالایی متن یکسان است، یک پست نوشته شود و در فواصل زمانی مختلف آپدیت صورت بگیرد. در این آموزش wordpress کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی و دسته بندی سایت را معرفی میکنیم تا بتوانید پستهایی که آپدیت شده را به ابتدای لیست نوشته ها بیاوید و کاربران را به بازدید از آنها دعوت کنید پس تا انتها همراه ما باشید.

کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی و دسته بندی سایت

کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی

بهترین روش برای نمایش جدیدترین مطالب به روز شده در صفحه اصلی سایت استفاده از کد میباشد.
برای نمایش پستهای آپدیت شده در ابتدای لیست مطالب صفحه اصلی سایت یا نمایش در ابتدای مطالب دسته بندی ابتدا باید حلقه وردپرس را در صفحات index.php و category.php و همچنین در صورت وجود در برگه home.php پیدا کنید. برای اینکار باید شناخت کافی با توابع مربوط به کوئری و حلقه وردپرس داشته باشید. پیش از این در مطلبی با عنوان کوئری پرکاربرد مطالب وردپرس به معرفی حلقه پرداخته ایم که میتوانید با مطالعه آن اطلاعات کافی را بدست آورید.
حلقه استاندارد وردپرس به شکل تصویر زیر میباشد.

کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس در صفحه اصلی

کد زیر را قبل از دستور if کپی و سپس تغییرات صورت گرفته را ذخیره کنید.
از این به بعد بعد از بروزرسانی نوشته ها میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت آنها را در ابتدای لیست مشاهده کنید.

<?php query_posts($query_string .'&orderby=modified&order=desc'); ?>

در توضیح کد بالا میتوان گفت که وردپرس به شکل پیشفرض مطالب را بر اساس id مرتب و نمایش میدهد در کد بالا با تغییر متغییر orderby به modified حلقه وردپرس را میفهمانیم که از این به بعد بجای ای دی از تاریخ بروزرسانی نوشته برای مرتب سازی مطالب استفاده کند.

کد نمایش تاریخ آپدیت شدن در مطلب

حال که نوشته مان را آبدیت کرده ایم با استفاده از تابع the modified date تاریخ بروز رسانی پست را در نوشته نمایش میدهیم تا کاربران متوجه انتشار نسخه جدید پست شوند. ابتدا توسط دستور شرطی if بررسی میکنیم که مطلب بروز شده یا خیر و اگر بروز رسانی صورت گرفته بود تاریخ آن در کوئری یا ادامه مطلب نمایش داده میشود.

<?php if(get_the_modified_date() != get_the_date()){ echo'تاریخ بروزرانس:'; the_modified_date('d M y'); } ?>

نمایش آیکون بروزرسانی برای مطالب آپدیت شده وردپرس

ترفند دیگری که در هنگام طراحی قالب وردپرس میتوان در انواع کوئری برای نوشته های اپدیت شده بکار برد، نمایش آیکون در کنار عنوان نوشته میباشد به عنوان مثال میتوانیم در لیست مطالب محبوب، نوشته های تصادفی، جدیدترین مطالب دسته خاص وردپرس و … از این ترفند استفاده کنیم. برای این منظور کد زیر را در کوئری وردپرس تان استفاده کنید و برای کلاس iranthemes ایکون دلخواه را در نظر بگیرید.

<?php if(get_the_modified_date() != get_the_date()){echo'<div class="iranthemes"></div>';} ?>

قطعه کد بالا را میتوانید قبل از تابع عنوان the_title در کوئری استفاده کنید. در همینجا آموزش استفاده از کد نمایش نوشته بروز شده وردپرس به پایان میرسید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تابع تاریخ بروزرسانی به برگه the modified date در کدکس codex وردپرس مراجعه کنید.

درباره نویسنده
رضا کیانوش

رضا کیانوش هستم مدیر ایران تمز، لیسانس فناوری اطلاعات و ارتباطات در گرایش کاربردهای ict دارم. حدود 7 سالی هست که با وردپرس آشنا شدم و خدمات طراحی قالب وردپرس، سئو و بهینه سازی سایت رو انجام میدم. ایران تمز رو برای ارائه آموزشهای تخصصی و انتشار پوسته های وردپرسی که طراحی میکنیم راه اندازی کردم. اگر نیاز به طراحی قالب وردپرس اختصاصی دارید ما در ایران تمز اینکار رو با بهترین کیفیت براتون انجام میدیم.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

 1. hamedddr :
  ۲۶ آذر ۹۶

  سلام حالا بخوایم مثل سایت دانلود هر دسته مطالبش اپدیت میشه تو دسته اون مطلب بیاد بالا باید چکار کنیم؟

  • رضا کیانوش :
   ۲۶ آذر ۹۶

   سلام، بزودی این قابلیت رو در همین مطلب آموزش میدم.