تگ چیست؟

تگ چیست؟

یکی از موثر ترین راه‌های بهبود سئو سایت استفاده از تگ ها در پست‌های سایت می‌باشد. این کار به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا صفحات سایت شما را به بهترین نحو بررسی و ایندکس انجام دهد.

تگ چیست؟

یکی از پارامترهای طبقه‌بندی شده در سی ام اس وردپرس برای کاربران، بخش افزودن تگ یا همان برچسب به همراه دسته‌بندی به پست‌های خود می‌باشد. تگ ها به مخاطبان شما این اجازه را می‌دهد که دسترسی راحت‌تری نسبت به موضوعات مختلف در سایت شما داشته باشند.

تفاوت تگ با دسته‌بندی چیست؟

تگ ها به‌عنوان کلمات کلیدی موضوعات مختلف در پست استفاده می‌شود. زمانی که شما برای پست خود دسته‌بندی تعریف می‌کنید، ممکن است آن دسته‌بندی شامل پست‌ها با موضوعات متفاوت باشد. این کار باعث می‌شود مخاطب شما دچار سردرگمی باشد. اما با استفاده از تگ ها در کنار دسته‌بندی می‌توانید برای بازدیدکنندگان سایت آرشیوهایی با دامنه کوچک‌تر ایجاد کنید.

در داخل وردپرس زمانی که کاربر دسته‌بندی خاصی را برای پست خود انتخاب نمی‌کند، به‌صورت اتوماتیک دسته‌بندی پیش‌فرض برای پست مورد نظر انتخاب می‌شود. اما برای افزودن تگ هیچ اجباری وجود ندارد و به‌صورت اختیاری می‌توانید تعداد زیادی برچسب را به پست خود اضافه کنید.

به‌عنوان‌مثال یک پست در دسته‌بندی ” مرور کتاب ” می‌تواند به‌صورت اختیاری برچسب‌های “داستان” ،”رمز” و “استفان کینگ” را داشته باشد.

هنگامی که بازدیدکننده سایت شما بر روی تگ موردنظر کلیک می‌کند به صفحه آرشیو پست‌هایی منتقل می‌شود که دارای آن برچسب بوده‌اند. تگ ها را می‌توان با استفاده از یک ویجت در ستون‌های کناری نمایش داد.

طبقه‌بندی پست‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا موضوعات خود را به‌راحتی نظم داده و محتوای خود را سازماندهی کنید. همچنین بازدیدکنندگان سایت شما نیز می‌توانند موضوعات مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کنند.

Rate this post
بازدیدکنندگانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند
دیدگاهی بنویسید
0