آموزش تغییر فونت قالب وردپرس توسط کد یا افزونه فونت فارسی + فیلم آموزشی

برای تغییر فونت قالب وردپرس دو راه اساسی وجود دارد، یکی استفاده از کد استایل css در هنگام طراحی قالب وردپرس و روش دوم نصب و تنظیم افزونه فونت فارسی وردپرس پس از طراحی پوسته سایت است. در این مقاله از ایران تمز به آموزش تغییر فونت قالب وردپرس توسط هر دو روش میپردازیم و در انتها فیلم آموزشی مربوط به افزودن فونت دلخواه از طریق کدهای css را نمایش میدهیم تا راحت تر بتوانید فونت مورد نظر را در پوسته وردپرس تان بکار بگیرید همچنین یک بسته فونت وب فارسی استاندارد به همراه کدهای استایل جهت دانلود قرار داده خواهد شد، پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش تغییر فونت قالب وردپرس توسط کد یا افزونه فونت فارسی

کد css تغییر فونت قالب وردپرس

اصولی ترین راه تغیر فونت در پوسته وردپرس استفاده از کد استایل font-face میباشد.
در این روش که بیشتر در هنگام طراحی پوسته مورد استفاده قرار میگیرد، فونت وب دلخواه مان را که دارای فرمتهای استاندارد otf ، eot ، svg ، woff ، woff2 و ttf است در پوشه ای با نام fonts قرار داده و در کنار سایر فایلهای پوسته آپلود میکنیم، سپس توسط دستور font-face در فایل style.css فراخوانی کرده و فونت هر قسمت از پوسته را که بخواهیم با استفاده از نام آن که با دستور font-family در فونت فیس معرفی کرده ایم، تغییر میدهیم. کدهای کامل دستور فونت فیس را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

کد css تغییر فونت قالب وردپرس

دانلود فونت وب استاندارد فارسی برای استفاده در طراحی پوسته وردپرس

بهترین روش تغییر فونت قالب وردپرس استفاده از دستور font-face در استایل است.
پیدا کردن فونت وب استاندارد فارسی باتوجه به زیاد شدن نسخه های غیراستاندارد کار سختی شده، در نتیجه تصمیم گرفتم تعدادی از فونت وب هاس استاندارد را از سطح وب جمع آوری و در قالب یک فایل فشرده به همراه کدهای css لازم جهت دانلود قرار دهم ا براحتی بتوانید از آنها استفاده کنید. برخی از فونتهایی که در این مجموعه یافت میشوند عبارتند از: فونت وب وزیر، پرستو، ساحل، صمیم، فونت وب یکان با اعداد فارسی، فونت وب میترا، کودک و … با استفاده از این لینک فونتها را دانلود کنید.

افزونه تغییر فونت قالب وردپرس

توسط افزونه فونت ماندگار امکان تغییر فونت بخش مدیریت یا پیشخوان وردپرس همچنین تغییر فونت پوسته وردپرس امکان پذیر است.
برخی از ویژگی ها افزونه عبارتند از:

  1. کاملا فارسی و راستچین
  2. نصب و تنظیم راحت افزونه
  3. تغییر فونت بخش مدیریت یا پوسته وردپرس
  4. قابلیت تعیین اندازه فونت برای بخشهای مختلف سایت
  5. پشتیبانی بیش از ۲۰ فونت وب فارسی استاندارد و ۴ فونت انگلیسی
  6. دارای سری کامل فونت وبهای بی شامل : b yekan, b koodak و …
  7. دارای فونت وب زیبای IRAN Sans
  8. سازگاری کامل فونتها با مرورگرهای بروز وب مانند فایرفاکس، کروم و ie
  9. و …

افزونه تغییر فونت قالب وردپرس

پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه ای با عنوان فونت ماندگار در پیشخوان وردپرس اضافه میشود که از طریق آن میتوانید فونتهای بخش داشبورد (پیشخوان وردپرس) و پوسته وردپرس را تغییر دهید. تمامی تنظیمات به زبان فارسی هستند در نتیجه انجام تنظیمات دلخواه بسیار راحت است. خوشبختانه افزونه دارای فرمی جهت ارسال انتقادات و پیشنهادات میباشد که از طریق آن میتوانید درخواست افزودن فونت جدید نیز ارسال کنید. برای دانلود افزونه فونت ماندگار به برگه آن در پیشخوان وردپرس به آدرس فونت ماندگار مراجعه کنید.

درباره نویسنده
رضا کیانوش

رضا کیانوش هستم لیسانس فناوری اطلاعات و ارتباطات همون ict خودمون و مدیر ایران تمز بیشتر از 7 ساله که با وردپرس آشنا شدم. همیشه سعی میکنیم چیزایی که یاد میگیرم رو با بقیه به اشتراک بزارم. بیشتر علاقه مند به سئو و طراحی قالب وردپرس هستم و از این طریق روزگار میگذرونم. اگر از مطالب ایران تمز خوشتون اومده لطفا اونها رو با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.